Tavmergen IVF Clinic | İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi

Tavmergen IVF Clinic | İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi


İletişim : +90 232 445 31 45

Tüp Bebek Tedavisi

Dünya genelinde iyi merkezlerde dondurulmuş embriyo transferleri sonrası elde edilen gebelik oranlarının taze tedavilerden elde edilen gebelik oranlarından daha yüksek olduğu bildirilmekte. Bunun temel sebebi, embriyo dondurma tekniğinin doğru ve yerinde kullanılması ile neredeyse hiç kayıp olmaksızın çözme sonrası canlılığını koruyan embriyoların elde edilmesi, tedavide daha doğal bir rahim ortamına verilmesi ve bunun neticesinde daha iyi gebelik oranlarının elde edilmesidir.

Uzun yıllar “programlı dondurma” veya “yavaş dondurma” adı verilen yöntem kullanılmakta idi ve bu yöntemin başarısı kullanılan yüksek maliyetli cihazların performansına, uygulayan embriyologun deneyimine ve tekniğe bağlı olarak oldukça ciddi farklı sonuçlar verebiliyordu. Özellikle son birkaç yıldır “vitrifikasyon” adı verilen tekniğin dünya genelinde her gün artan oranda klinik pratiğe girmesi ile işlemler hem kolaylaşmış  hem de uygun şartlarda yapıldığında, son derece yüksek canlılık oranları ve embriyo gelişim oranları elde edilebilmektedir.
 Pek çok çift dondurma/çözme yöntemlerindeki yüksek başarılara bağlı olarak neredeyse tüm tedavi sürecini istedikleri şekilde planlayabilmektedir.